7.kolo-KP S.S. OSTRÁ - SUCHDOL 2:1 (1:0)

22.09.2014 10:32

Prokletí z minulé sezony prolomeno. Fotbalisté Ostré zdolali v sedmém kole krajského přeboru na svém trávníku mužstvo Suchdola a nechali tím zapomenout na dvě porážky s tímto soupeřem z minulé sezony, kdy hrály oba celky I.A třídu.

Úkol domácích zněl jasně: uhlídat kanonýra Kacafírka. A to se s vypětím všech sil povedlo. I díky tomu Ostrá soupeře porazila. Ale oba forvardi hostujícího týmu dělali domácí obraně dost velké problémy.

Z první vážnější akce domácích udeřilo. Před bránou Ostré netrefil hostující Linhart volej, do protiútoku přešli domácí a Petlička samostatné nájezdy proměňuje s přehledem – 1:0.

Pak dal o sobě vědět Kacafírek, ale hlavičkoval těsně vedle. Stejný hráč pálil přes hlavu ve 48. minutě, jeho pokus šel ale do středu brány, kde stál připravený Pokorný. Na druhé straně vnikl do šestnáctky Petlička, Kutil jej fauloval a penalty zase umí Dozorec – 2:0.

Od té doby byli ale hosté jasně lepším týmem. Hned za dvě minuty přiťukl Kacafírek hlavou míč Špičákovi a ten se trefil přesně za tyč – 2:1. Hodně blízko byla Suchdol vyrovnání v 84. minutě, Kacafírek ale mířil jen do břevna a dorážka Janovského trefila obránce Ostré.

„Soupeř byl hodně dobrý, ve druhém poločase nás přehrávali. Všechno asi rozhodl ten první gól," uvedl autor úvodní trefy Josef Petlička.  „Konec jsme si moc nepohlídali, ale stála při nás štěstěna a vyhráli jsme," oddechl si kanonýr Ostré.

Branky: 26. Petlička, 53. Dozorec (z PK) – 55. Špičák. Rozhodčí: J. Svoboda. ŽK: Dozorec, Doseděl st., Sirový – Linhart, Špičák, Kacafírek. Diváci: 150. Poločas: 1:0.
Ostrá: Pokorný – T. Moudrý, Doseděl st., Kouba, Sedlák – Málek – Petlička (88. Doseděl ml.), Dozorec (75. Nedorost), Sirový, P. Moudrý – Štěch (66. Remenec).
Suchdol: Míšek – Dudla, Biško, Svoboda, Kutil (58. Michálek) – Bereš, Jirků (68. Janovský), Linhart (79. Dastych), Böhm – Kacafírek, Špičák.